OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wszystkich Świętych XXXI niedziela zwykła 1 listopada 2015 roku

 1. W imieniu duszpasterzy, pragnę wyrazić wdzięczność rodzinom naszej parafii które w październiku trwały na wspólnej codziennej modlitwie różańcowej w naszej świątyni. To ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej poddaje się laicyzacji, a z Boga i religii czyni dodatek do swego życia. Maryja obiecała wiele łask odmawiającym Różaniec, wierzę że i Was Matka Boża wysłuchała. Tych parafian, którzy z tej łaski nie korzystają i coraz bardziej oddalają się od Boga – a co za tym idzie i od wzrastania w dobrym – polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc o łaskę przemiany ich serca.
 2. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, by nawiedzając groby zmarłych samochody parkować na placu wokół kościoła. Dzięki temu droga na cmentarz będzie bezpieczniejsza dla pieszych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00
  i 18.30.
  Od godziny 12.00 wypominki na cmentarzu, o godz. 12.30 procesja z kościoła na cmentarz, o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu. Dziś nie będzie nabożeństwa w kościele o godz. 18.00.
 3. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 w kościele, a wieczorem o godz. 16.00 na cmentarzu.

Przypominamy, że:

 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej
  i przyjąć Komunię Świętą.
 • Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 1. Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby do śmietnika. Dziękujemy
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godzinie 17.00 przed wieczorną Mszą świętą
 3. Prosimy, aby osoby, które nie mają jeszcze uregulowanego spraw związanych z grobami na naszym cmentarzu, zgłosiły się do kancelarii parafialnej, by uniknąć nieporozumień.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Teresy i św. Barbary; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 5. W liturgii Kościoła w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy wraz z s. Jolentą dziękować dobremu Bogu za 50 lat jej życia zakonnego. Pamiętajmy, że dużą część tego czasu przeżyła tu wśród Olczan. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę dziękczynną modlitwę.
 7. W sobotę (7 listopada) o godz. 18.00 w kościele Świętego Krzyża spotkanie z księdzem, prawnikiem, który zajmuje się w kurii rozpatrywaniem ważności bądź nieważności sakramentu małżeństwa. Po spotkaniu możliwość indywidualnych rozmów.