OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015 roku

  1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są również świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas.
  2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  3. Msza święta Roratnia codziennie w tygodniu o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci na te msze przychodziły z lampionami oraz przygotowywały serca z dobrymi uczynkami.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. O powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w czwartek w czasie Mszy św. o godzinie 17.00. Spowiedź św. dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek od godziny 16.30, a w piątek również od godziny 16.30 dla dzieci ze szkoły podstawowej. W piątek chorych odwiedzimy od godziny 9.00, a o godz. 20.00 dodatkowa Msza św…
  5. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja, we wtorek – św. Teresy, w czwartek – św. Barbary i bł. Edmunda Bojanowskiego.
  7. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, a przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Kwotę w wysokości 2480 zł i 10 euro przekazano na konto Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla młodszych Mały Gość Niedzielny.