OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV niedziela zwykła 20 września 2015 roku

Dzisiejsza niedziela jest w Polsce dniem Środków Społecznego Przekazu. Na co dzień korzystamy z wielu źródeł informacji, módlmy się by zawsze dzięki nim mogli wzrastać w prawdzie. W naszym Sanktuarium dziś dziękujemy za wszystkich, którzy tworzą Radio ALEX. Na falach tego radia każdej niedzieli można usłyszeć wieczorną Eucharystię z naszego kościoła co jest wielkim darem dla ludzi chorych i w podeszłym wieku.

  1. Dwa dni temu wspominaliśmy św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży, ale również naszej s. Stanisławy. Dziś uroczyście złożymy życzenia oraz będziemy się modlić o potrzebne łaski dla naszej siostry na Mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy również w naszych modlitwach o niej i dziękujmy za Jej obecność i pracę jaką wykonuje na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Równie serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Włodzimierza Małotę CM, misjonarza z Papui Nowej Gwinei, który przez najbliższe miesiące w naszej wspólnocie będzie nabierał sił do dalszej pracy misyjnej.
  2. Na nabożeństwo eucharystyczne zapraszamy dziś na godz. 18.00.
  3. Obowiązkowe spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów jutro – w poniedziałek, o godz. 16.00.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.
  5. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika; w piątek – bł. Władysława z Gielniowa.
  6. Przypominamy, że po wakacyjnej przerwie próby zespołu GIEWONT rozpoczną się w tym tygodniu dla starszych w poniedziałek – 21 września, a dla młodszych w środę – 23 września.
  7. Za tydzień 27 dzień miesiąca Msza św. z procesją różańcową światła o godz. 18.30.
  8. Jeszcze dziś przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.
  9. W zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji 100 – lecia olczańskiej Parafii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.