OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI niedziela zwykła 27 września 2015 roku

W liturgii Kościoła wspominamy dziś św. Wincentego a Paulo – patrona dzieł miłosierdzia i założyciela Zgromadzenia Misji i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, a także wielu świeckich organizacji niosących pomoc potrzebującym. Dziś 27 dzień miesiąca Msza św. z procesją różańcową światła o godz. 18.30.

 1. Na nabożeństwo eucharystyczne zapraszamy dziś na godz. 18.00.
 2. Obowiązkowe spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów – we wtorek o godz. 15.30.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo i św. Moniki; we środę – św. Andrzeja; w czwartek –św. Teresy; w piątek – św. Heleny.
 4. W liturgii Kościoła w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła i patronki misji; w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 5. W najbliższą środę po nowennie i Mszy świętej zaprasza na spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i nieść przesłanie Cudownego Medalika drugiemu człowiekowi.
 6. Młodzieży przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – wszystkie klasy – zapraszamy na Mszę św. z nowenną w środę. Po Mszy krótkie spotkanie.
 7. I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 8. Od 1 października czyli najbliższego czwartku Msze święte wieczorne o godz. 17.00. Tego dnia rozpoczniemy również nabożeństwa różańcowe.
 9. Nabożeństwa różańcowe w październiku w dni poniedziałek – piątek: dla dzieci 16.30; młodzież i dorośli – po Mszy wieczornej; Sobota i niedziela wspólny różaniec: w sobotę po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
 10. Biuro pielgrzymkowe diecezji opolskiej zaprasza jeszcze w tym roku na pielgrzymki: w październiku do Ziemi Świętej i w listopadzie do Meksyku. Dokładne informacje można uzyskać w zakrystii.
 11. W zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji 100 – lecia olczańskiej Parafii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY