OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV niedziela zwykła 13 września 2015 roku

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone tornistry wraz z książkami i przyborami szkolnym dla pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy najmłodszych uczniów i ich rodziców.

  1. Na nabożeństwo eucharystyczne zapraszamy dziś na godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; wtorek – św. Zofii; środa – św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi; w piątek – św. Katarzyny Labouré; w sobotę – św. Józefa.
  3. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana Biskupa; w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  4. Na prośbę instruktorów przypominamy, że próby zespołu GIEWONT rozpoczną się dla starszych 21, a dla młodszych 23 września br.
  5. W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie młodych w Nowym Targu w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Dokładny program w gablocie i na plakatach przed kościołem. Zainteresowanych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
  6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele w Polsce piąty TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Parafia Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik oraz Dyrekcja Ochronki Św. Józefa serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe szkolenie pt.: Zrozumieć emocje swoje i dziecka. Będzie można się dowiedzieć co robić z emocjami, gdy się pojawiają? Jak odpowiednio reagować na emocje swoje i dziecka. Dowiemy się, co się kryje za złością dziecka i jak sobie z nią radzić. Usłyszymy czego Twoje dziecko potrzebuje i jak być dla niego dobrym rodzicem. Oraz jak zacząć świadomie wychowywać swoje dziecko. Spotkanie odbędzie się 17 września 2015 r. godz. 16.00-18.30 w auli dolnego kościoła na Olczy; prowadzi je pani Tatiana Krawczyńska-Zaucha. Serdecznie zapraszamy.
  7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.
  8. W niedzielę 27 września w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. beatyfikacyjna Matki Klary Szczęsnej (sercanki). Zgłoszenia do 15 września na wspólny wyjazd autokarem przyjmują siostry sercanki w domu przy ul. Jana Pawła II lub telefonicznie – nr telefonu podany jest w gablocie (18/2012493). Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 20 zł.
  9. W zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji 100 lecia olczańskiej Parafii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.