OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI niedziela zwykła 23 sierpnia 2015 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00i 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Moniki.
  3. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto świętego Bartłomieja; w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej; w czwartek – wspomnienie św. Moniki; w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. Spotkanie Rodziców dzieci przyjętych do przedszkola ss. Służebniczek odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w auli dolnego kościoła.
  5. W czwartek 27 dzień miesiąca, serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcowa światła na godz. 20.00.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z naszej parafii w sobotę o godz. 8.00. Ministrantów i Krucjatki prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
  7. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii. Osoby, które zapisały się wcześniej również mogą odebrać książkę w zakrystii.
  8. Starosta Tatrzański oraz przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Zakopanem mają zaszczyt zaprosić wszystkich seniorów na XVI powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się w Gminie Zakopane w dniu 31.08.2015 r. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem o godz. 12.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich seniorów oraz zaproszonych gości na część oficjalną do Namiotu Festiwalowego na Równi Krupowej. Osoby nie posiadające własnego transportu proszone są o zgłaszanie się w biurze Związku przy ul. Jagiellońskiej 40 lub telefonicznie we wtorek i czwartek od godz. 10 do 12.00, w celu zapewnienia transportu na uroczystość.