OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX niedziela zwykła 16 sierpnia 2015 roku

Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.

 1. W tych dniach w naszym dekanacie przeżywamy modlitewną sztafetę w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie już za niecały rok. Dziś dzień modlitw w naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne na godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Laboure; w środę– św. Józefa.
 3. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto świętego Jacka, kapłana – patrona archidiecezji krakowskiej; w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża; w sobotę – wspomnienie NMP Królowej
 4. W dniu wczorajszym siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek złożyły swoje pierwsze śluby, a kilka sióstr złożyło śluby wieczyste. Wśród nich jest siostra Natalia Bąk, która przez pewien czas pracował na Olczy w przedszkolu. Polecamy te siostry waszym modlitwom.
 5. Wolą przełożonych siostra Służebniczka Małgorzata Radoń została przeniesiona do Domu Prowincjalnego Sióstr Służebniczek w Krakowie. Dziękując za obecność siostry wśród nas polecamy Ją Niepokalanej prosząc o potrzebne łaski na nowym miejscu posługiwania.
 6. W imieniu księdza proboszcza Janusza Boli i całej wspólnoty parafialnej p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Zakopanem pragnę wyrazić wdzięczność za złożone na tace w dniu wczorajszym ofiary na pomoc w budowie świątyni na Pardałówce.
 7. Zakończyły się półkolonie organizowane przez naszą parafię. Pragnę podziękować wszystkim dzięki, którym grupa dzieci i młodzieży mogła pięknie, bezpiecznie i ciekawie przeżyć dwa tygodnie wędrując po tatrzańskich szlakach zarówno w Polsce jak i na Słowacji poznając piękno swojej małej Ojczyzny. Przede wszystkim dziękuję panu przewodnikowi Tomaszowi Zielińskiemu, opiekunom oraz samym uczestnikom. W sierpniu, wrześniu i październiku planowane są jeszcze wspólne wyjścia w góry. Jeśli ktoś chciałby się włączyć proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii. Osoby, które zapisały się wcześniej również mogą odebrać książkę w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu odeszli z tego świata Janina Majerczyk z os. Topory, oraz Franciszek Mięsowski z Krzeczowa – ojciec s Jadwigi, najmłodszej z siostry, która pracuje u nas w przedszkolu. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…