OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2015 roku

 1. Dziś światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się, by nie zabrakło młodych, którzy odpowiedzą na to szczególne wezwanie Pana Jezusa do pójścia za Nim.
 2. Dziś Mszą św. o godz. 11.00 i odśpiewaniem hymnu Te Deum, zamkniemy oficjalnie obchody 100 lecia naszej Parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bogusław Filipiak – Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego i proboszcz parafii p.w. Najświętszej Rodziny z której to 100 lat temu została wydzielona parafia Olczańska.
 3. Jutro 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową światła. Poprowadzi ją ks. Wojciech Kozłowski CM, były proboszcz naszej parafii. Będzie to okazja by podziękować Dobremu Bogu za kanonizację papieża Jana Pawła II.
  W środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktor Kościoła, patronki Europy;
  w piątek 1 maja wspominamy św. Józefa, rzemieślnika, jest to też pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00 tego dnia dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 20.00.
 4. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscy­pliny Sakramentów  uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 została przeniesiona na sobotę 2 maja.
  Obchody uroczystości rozpoczynają się I nieszporami dnia poprzedniego, a zatem tegoroczne obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zaczną się w piątek, 1 maja.
  Mając na względzie tę wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.
  Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 6. Od najbliższego piątku – zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. Zadbajmy o przystrojenie kapliczek i krzyży na osiedlach naszej parafii.
 7. Od kilku lat 2 maja świętujemy jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy wiernych by na ten dzień na naszych domach wywiesić flagi biało-czerwone.
 8. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej we wtorek – 28 kwietnia o godz. 15.30.
 9. Kolejne spotkanie uczestników Kursu Lektorskiego w środę o godz. 17.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 11. W czwartek zmarł Józef Stachoń – Koszarek z os. Huty. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…