OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 3 maja 2015 roku

  1. Dziś Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. Zadbajmy o przystrojenie kapliczek i krzyży na osiedlach naszej parafii.
  3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie artystów z Ukrainy państwo Natalię i Aleksandra Jurkowskich, którzy dziś pod koniec każdej Eucharystii ubogacą naszą modlitwę śpiewem, a po Mszy św. o godz. 11.00 wykonają koncert. Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na pomoc osieroconym w wyniku wojny rodzinom na Ukrainie. Choć wydawało by się, że najgorsze już minęło, to nasi sąsiedzi za wschodniej granicy wciąż potrzebują wsparcia. Zespołowi towarzyszy świeca przywieziona z Majdanu w Kijowie (ta stojąca przy krzyżu), jest zapalana podczas każdego koncertu na znak nadziei na radosne Zmartwychwstanie tych którzy zginęli walcząc o wolność. Członkowie zespołu żywią nadzieję, że zanim wypali się ostatnia kropla wosku tej świecy, wojna na Ukrainie się skończy.
  4. W poniedziałek wspominamy św. Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników. Msza św. w intencji strażaków OSP Olcza i ich rodzin jutro o godz. 18.30. We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; w środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Procesja ku czci św. Stanisława w Krakowie z Wawelu na Skałkę odbędzie się w następną niedzielę o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek M. B. Różańcowej.
  7. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej we wtorek – 28 kwietnia o godz. 15.30.
  8. Kolejne spotkanie uczestników Kursu Lektorskiego w środę o godz. 17.30.
  9. 16 maja odbędzie się druga dekanalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej wszelkie informacje znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.