OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 30 listopada 2014 r.

 1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W całym Kościele powszechnym będziemy go przeżywać jako Rok Życia Konsekrowanego.
  Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
  Od jutra przez cały adwent od poniedziałku do soboty Msze św. Roratnie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami oraz pięknymi serduszkami na których będą wypisane wasze dobre uczynki.
 2. W miniony czwartek – w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy odpust parafialny UROCZYSTOŚĆ NMP OBJAWIAJĄCEJ CUDOWNY MEDALIK dokładnie w kolejną rocznicę ukazania przez Maryję Cudownego Medalika s. Katarzynie Laboure. Serdecznie dziękuję za wspaniały przykład waszej wiary, który wyrażał się przez piękny strój góralski. Dziękuję pocztom Sztandarowym OSP Olcza, Związku Podhalan – ognisko Olcza, Banderii Konnej, Szkół olczańskich, Muzyce i Zespołowi GIEWONT, ministrantom i krucjatom, Strażakom i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Olcza. Dziękuję kapłanom, siostrom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego byśmy mogli dobrze przeżyć tak ważny dzień w życiu naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym: dziś święto św. Andrzeja Apostoła; w środę św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w czwartek – św. Barbary, dziewicy; w sobotę – św. Mikołaja.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja i św. Teresy; w środę – św. Barbary; w czwartek – bł. o. Edmunda Bojanowskiego.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną mszę św. podczas której będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 6. Dziś druga tura wyborów na Burmistrza Miasta Zakopane. Zróbmy wszystko, by wywiązać się
  z obywatelskiego i chrześcijańskiego obowiązku wzięcia odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę. Przypominamy, że Katolicka Nauka Społeczna przypomina, że każdy katolik ma do tego prawo ale i spoczywa na nim obowiązek wzięcia w nich udziału. Kto świadomie lub z lenistwa nie bierze w nich udziału popełnia grzech zaniechania i powinien szukać spowiednika.
 7. Już za miesiąc Radosne święta Bożego Narodzenia. To czas wysyłania bliskim życzeń i prezentów, zachęcamy, by tymi darami stały się obok życzeń przepiękne kalendarze z naszej parafii, czy kopia pierwszych stron kronika parafii z 1914 roku wraz z pocztówkami ukazującymi wydarzenia i miejsca z Olczy. Można je nabyć pod chórem. Prosimy, by widokówek przewiązanych ozdobną wstążką nie rozwiązywać. Jak wyglądają można zobaczyć na planszy ustawianej obok.
 8. Można już nabyć pod chórem poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne. Ofiary składane za świece są przeznaczone na CARITAS Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zaś ofiary za opłatki będą przekazane na misje zagraniczne prowadzone przez siostry Służebniczki.
 9. Dokładnie pięć tygodni temu doszczętnie spłonął na Cyrhli dom p. Krystyny Długopolskiej. Dziś – jak zapowiadaliśmy tydzień temu – ofiarą zbieraną pry wyjściu z kościoła do puszek będzie można wesprzeć rodzinę, której spłonął cały dorobek kilku pokoleń. Bóg zapłać za każdy dar dobroci.
 10. W minionym tygodniu odeszli po wieczną nagrodę śp. Andrzej Walkosz – Kleta z os. Piszczory oraz śp. Stanisław Walkosz dawniej mieszkający na os. Walkosze. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…