OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 7 grudnia 2014 r.

 1. Dzisiejsza druga niedzielą adwentu jest czasem szczególnej modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Od poniedziałku do soboty Msze św. Roratnie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych.
 2. W poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  W tym roku to już 160 rocznica ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. W tym dniu Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Jest to też dzień, kiedy w naszym Sanktuarium można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tę uroczystość na Mszy św. o godz. 18.30 zostaną przyjęte nowe dziewczęta do Krucjaty Maryjnej.
 3. W kalendarzu liturgicznym: w piątek wspomnienie NMP z Guadalupe; w sobotę św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – Matki Bożej Różańcowej; w środę – św. Małgorzaty;
  w sobotę – św. Antoniego.
 1. Jako duszpasterze w tej parafii wyrażamy nasz podziw z frekwencji w czasie wyborów samorządowych. Dziś już wiemy jakiego dokonaliśmy wyboru jako mieszkańcy tego miasta. Dziękując Panu Bogu za każde dobro, które stało się dla Olczy za minionych władz miasta i powiatu, prośmy o potrzebne błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla tych, którym w tej kadencji powierzyliśmy odpowiedzialność za naszą małą ojczyznę.
  Pan Leszek Dorula jako nowo wybrany Burmistrz Miasta Zakopane pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Olczy, którzy wzięli udział w wyborach a szczególnie tym, którzy swój głos oddali na niego.
 2. Już za miesiąc Radosne święta Bożego Narodzenia. To czas wysyłania bliskim życzeń i prezentów, zachęcamy, by tymi darami stały się obok życzeń przepiękne kalendarze
  z naszej parafii, czy kopia pierwszych stron kronika parafii z 1914 roku wraz z pocztówkami ukazującymi wydarzenia i miejsca z Olczy. Można je nabyć pod chórem. Prosimy, by widokówek przewiązanych ozdobną wstążką nie rozwiązywać. Jak wyglądają można zobaczyć na planszy ustawianej obok.
 3. Można już nabyć pod chórem poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne. Ofiary składane za świece są przeznaczone na CARITAS Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zaś ofiary za opłatki będą przekazane na misje zagraniczne prowadzone przez siostry Służebniczki.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc w odbudowaniu domu p. Krystyny Długopolskiej, który kilka tygodni temu spłonął na Cyrhli. Zebrano do puszek 3800 zł. Bóg zapłać.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz