OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV niedziela zwykła 23 listopada 2014 r. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, 11.00. oraz o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą świętą.
 2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w duchu poczucia odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę wzięli udział w wyborach samorządowych. Dziękujemy dotychczasowym radnym za ich służbę na rzecz Zakopanego i Olczy, a nowo wybranym życzymy potrzebnych łask do wypełnienia podjętego niełatwego obowiązku.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny;
  w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki.
 4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; w czwartek – w naszym Sanktuarium UROCZYSTOŚĆ NMP OBJAWIAJĄCEJ CUDOWNY MEDALIK. Jest to dla naszej wspólnoty dzień odpustu parafialnego związany z ukazaniem przez Maryję, s. Katarzynie Laboure jak ma wyglądać medalik, który z czasem został nazwany przez ludzi Cudownym Medalikiem. Serdecznie zachęcamy do uroczystego przeżycia tego czasu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, a o godz. 18.00 Msza św z Różańcową procesją światła, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.E. ks. Bp Paweł Socha.
  Serdecznie zachęcamy, by to wydarzenie uczcić przez strój góralski. Zapraszamy Muzykę i Zespół GIEWONT, ministrantów i krucjatki, poczty Sztandarowe OSP Olcza, Związku Podhalan, Banderii Konnej, Szkół olczańskich. Ale przede wszystkim postarajmy się byśmy my byli w stanie łaski uświęcającej i mogli w tym szczególnym dniu przystąpić do Komunii św. Tego dnia wypominki będą o godz. 17.30.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło modlitwy i apostolstwa.
 6. W następną niedzielę 30 listopada, pierwszą niedzielą adwentu o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
 7. Dokładnie cztery tygodnie temu miał na Cyrhli miejsce pożar. Doszczętnie spłonął dom p. Krystyny Długopolskiej. Za tydzień ofiarą do puszek będzie można wesprzeć rodzinę, której spłonął cały dorobek kilku pokoleń.
 8. Już po raz VI odbędą się przed adwentem Rekolekcje Góralskie. Tegoroczny temat to „Człowiek naznaczony płcią. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w miejscowości Rzyki k/Andrychowa. Organizatorami są ks. Władysław Zązel i ks. Jan Gacek. Dodatkowe informacje na plakacie w gablocie obok ogłoszeń.
 9. Już za miesiąc Radosne święta Bożego Narodzenia. To czas wysyłania bliskim życzeń i prezentów, zachęcamy, by tymi darami stały się obok życzeń przepiękne kalendarze z naszej parafii, czy pamiątkowa kronika stulecia parafii z 13 pocztówkami ukazującymi wydarzenia i miejsca na Olczy. Można je nabyć pod chórem. Prosimy, by widokówek przewiązanych ozdobną wstążką nie rozwiązywać. Jak wyglądają można zobaczyć na planszy ustawianej obok.
 10. Można już nabyć w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne –. Ofiary składane za świece są przeznaczone na CARITAS Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W minionym tygodniu odeszła po wieczną nagrodę śp. Ludwina Dorula z os. Wojdyły. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…