OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII niedziela zwykła 9 listopada 2014 r. Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, 11.00. oraz o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 00 przed wieczorną Mszą świętą.
 2. Bardzo prosimy by sprzątając groby bliskich do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby i opakowania do śmietnika. Dziękujemy.
 3. Przypominamy, aby osoby, które opiekują się grobami bliskich, a nie mają jeszcze uregulowanych spraw administracyjnych związanych z cmentarzem, zgłosiły się do kancelarii parafialnej, by uniknąć w późniejszym czasie nieporozumień.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Małgorzaty; w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
 5. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tour, bpa; w środę wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika; w czwartek wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 6. Dziś także VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Syria to dziś jedno z najtrudniejszych miejsc do życia dla chrześcijan. Coraz bardziej widoczne są działania zmierzające w kierunku zmniejszenia liczby chrześcijan dokonywane przez islamskich fundamentalistów. Liczba chrześcijan w Syrii w ciągu trzech lat zmniejszyła się o 30 proc. – na początku 2011 r. żyło w tym kraju ponad 1,7 mln chrześcijan, latem 2014 r. niespełna 1,2 mln. Dziś modlimy się, aby Syria pozostała ich domem oraz by cieszyli się w swojej ojczyźnie wolnością w wyznawanej wierze w Jezusa naszego Pana.
 7. We wtorek Narodowe Święto Niepodległości to czas szczególnej radości i dziękczynienia Bogu za dar wolności, ale też i czas pamięci o tych którzy swoje życie oddali w obronie Ojczyzny. Niech jednym z wyrazów naszej łączności z wszystkimi Polakami będzie wywieszenie flagi Polski na naszych domach, a także uczestnictwo w Eucharystii i udział w patriotycznych imprezach organizowanych w naszym mieście.
 8. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby związane z przygotowaniami Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
 9. Za tydzień odbędą się wybory samorządowe. Katolicka Nauka Społeczna przypomina, że każdy katolik ma do tego prawo ale i spoczywa na nim obowiązek wzięcia w nich udziału. Kto świadomie lub z lenistwa nie bierze w nich udziału popełnia grzech zaniechania i powinien szukać spowiednika.
 10. W minionym tygodniu zmarł w USA Józef Stachoń dawniej mieszkający na os. Mrowce.
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie…

(Ogłoszenia dodatkowe)

„Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru dnia 16.11.2014 r. w godzinach od 8.00 do 11.00, które odbędzie się w budynku Stacji Opieki Caritas ul. Krupówki 1A.
Prosimy przynieść z sobą nr PESEL i być na czczo.”

Jerzy Grzyb CM – proboszcz