OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII niedziela zwykła 16 listopada 2014 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które zbierane dziś w całej diecezji są przeznaczone na potrzeby związane z przygotowaniami Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, 11.00. oraz o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 00 przed wieczorną Mszą świętą.
 3. Przypominamy, aby osoby, które opiekują się grobami bliskich, a nie mają jeszcze uregulowanych spraw administracyjnych związanych z cmentarzem, zgłosiły się do kancelarii parafialnej, by uniknąć w późniejszym czasie nieporozumień.
 4. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przez modlitwę i zewnętrzne znaki – jak wywieszenie flag narodowych czy udział w uroczystościach patriotycznych pokazali jak ważnym jest dla nich dzień Odzyskania Niepodległości i miłość do Ojczyzny.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré;
  w środę – św. Józefa.
 6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  we wtorek –bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w środę –bł. Salomei, zakonnicy;
  w czwartek –św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w piątek – wspomnienie Ofiarowania NMP;
  w sobotę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; za tydzień w niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 7. Rodziny, które w tym roku przeżyły śmierć swoich bliskich zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 15.00 na spotkanie z p. dr Anną Węglarz, lekarka, która na co dzień niesie pomoc chorym w ramach Zakopiańskiego Hospicjum „Jezusa Miłosiernego”. Spotkanie rozpoczniemy w świątyni Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie przejdziemy na plac przed kościołem gdzie zasadzimy cebulki żonkili jako znak Pola Nadziei, a następnie w dolnym kościele Pani doktor podzieli się doświadczeniem „Jak przeżywać czas żałoby”. Oczywiście zapraszamy też wszystkich zainteresowanych.
 8. Można już nabyć w zakrystii świece wigilijne. Ofiary składane za nie są przeznaczone na CARITAS Polska.
 9. Nowo powstały Dom Spokojnej Starości „FiliŻanka” w miejscowości Gnojnik przyjmuje osoby starsze, które potrzebują stałej opieki, przewlekle chore oraz niepełnosprawne. Dokładne informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń pod chórem.
 10. Dziś odbywają się wybory samorządowe. Katolicka Nauka Społeczna przypomina, że każdy katolik ma do tego prawo ale i spoczywa na nim obowiązek wzięcia w nich udziału. Kto świadomie lub z lenistwa nie bierze w nich udziału popełnia grzech zaniechania.

Jerzy Grzyb CM – proboszcz