OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI niedziela zwykła 2 listopada 2014 r. Wszystkich Wiernych Zmarłych

 1. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 w kościele, oraz o godz. 16.00 na cmentarzu.Dziś podobnie jak wczoraj wierni, którzy nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za zmarłych. Wierni mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej.
 2. Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
  Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby i opakowania do śmietnika. Dziękujemy
 3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, 11.00. oraz o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 00 przed wieczorną Mszą świętą.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 16.30. Bardzo prosimy Rodziców by pomogli swoim dzieciom w przygotowaniu się do spowiedzi przez pomoc w uczynienieniu dobrego rachunku sumienia. Dodatkowa msza święta w pierwsze piątki miesiąca o godzinie 20.00.
 5. Przypominamy, aby osoby, które opiekują się grobami bliskich, a nie mają jeszcze uregulowanych spraw administracyjnych związanych z cmentarzem, zgłosiły się do kancelarii parafialnej, by uniknąć w późniejszym czasie nieporozumień.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy i św. Barbary; w piątek – M.B. Różańcowej.
 7. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło modlitwy i apostolstwa.
 9. Już po raz 22 w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na Olczy zapraszają do udziału w sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólny start wszystkich sztafet – w piątek 7 listopada o godzinie 10.30. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4.
 10. Jest też wielką radością dla naszej wspólnoty parafialnej, że po ostatnich badaniach naszej Szkoły Podstawowej przeprowadzonych z pomocą Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Krakowie dotyczącego wyników egzaminów na koniec trzeciej i szóstej klasy, wynik wskazuje na bardzo dobrą pracę szkoły i nauczycieli, którzy potrafili zmobilizować swoich uczniów –takich jakich mamy – do wysiłku i osiągnięcia sukcesu na swoją miarę. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Stachoń z os. Stachonie. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…

Jerzy Grzyb CM – proboszcz