OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII niedziela zwykła 12 października 2014 r.

1. Przy wyjściu z kościoła młodzież z naszej parafii będzie kwestować do puszek na rzecz żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagająca zdolną młodzież z uboższych rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni przez cały październik od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej o godz. 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich i dla osób dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny różaniec po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

3. W zakrystii u siostry można już składać WYPOMINKI listopadowe i roczne.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Królowej Jadwigi; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.

5. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie – bł. Honorata Koźmińskiego; w środę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika, w sobotę św. Łukasza, Ewangelisty.

6. Dziewczęta, które chciałyby wstąpić do Krucjaty Maryjnej serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie z s. Ewą dnia 16 października w czwartek po różańcu dla dzieci Krucjaty Maryjnej. Spotkanie odbędzie się w Sali Krucjaty nad zakrystią. Zapraszamy dziewczęta począwszy od trzeciej klasy szkoły podstawowej i starsze.

7. W dniu 18 października jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka z parafii św. Antoniego na Bystrem do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych. Zapisy u Ojców Bernardynów w kancelarii lub pod nr telefonu podanym na plakatach umieszczonych wraz z programem w przedsionku kościoła.

8. Również 18 października br. grupa Apostolatu Maryjnego przy naszej parafii wraz z ks. Jackiem będzie pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej w słowackiej Levoczy. Są jeszcze wolne miejsca zapisy w zakrystii.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz