OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII niedziela zwykła 5 października 2014 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś – w pierwszą niedzielę miesiąca na tacę, które są przeznaczone na szczególne potrzeby naszej parafii i kościoła.
  Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni przez cały październik od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej o godz. 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich i dla osób dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny różaniec po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – NMP Różańcowej; w piątek – św. Małgorzaty.
 4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie NMP Różańcowej; w czwartek – święto bł. Wincentego Kadłubka, bp.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po nabożeństwie różańcowym.
 6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać już po raz XIV Dzień Papieski. Tego dnia będzie możliwość wsparcia – ofiarą do puszek – pięknego dzieła – żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagająca zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dziś w tygodniku niedziela piękny artykuł o dwóch mamach, każda z nich ma pięcioro dzieci i wspaniale realizują się zawodowo. Do tej gazety dołączona trzecia płyta CD z ostatnią częścią Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej. Natomiast w tygodniku NIEDZIELA wiele artykułów pod wspólnym tytułem „Recepta na Rodzinę”. Serdecznie zachęcamy by sięgać po prasę katolicką.
 8. W dniu 18 października jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka z parafii św. Antoniego na Bystrem do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii u siostry. Program: godz. 7.00 – wyjazd; 9.00 – Msza św., 10.30 – Dróżki za zmarłych; powrót ok. godz. 19.00 – 20.00. Koszt 30 zł.
 9. Ośrodek Zdrowia w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 2 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Dokładne informacje znajdują się na plakacie przy wejściu do kościoła.
 10. W minionym tygodniu odeszła po wieczną nagrodę śp. Stanisława Kozak. Polećmy zmarłą dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…, niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Jerzy Grzyb CM – proboszcz