OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX niedziela zwykła 19 października 2014 r.

1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki męczennika. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na uroczystości upamiętniające 30 rocznicę Jego śmierci, które odbędą się w najbliższą środę 22 października. Program uroczystości: godzina 16 – zbiórka pocztów sztandarowych oraz gości  na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej a także uczczenie pamięci bł. Jerzego, godz. 17.00 Msza św. w Kościele Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, a po niej program artystyczny w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr. 3 w Zakopanem.

2. Również dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlitwom polecamy misjonarzy i misjonarki, a szczególnie tych których gościliśmy w naszym kościele.

3. Od jutra w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczną swoje ćwiczenia duchowe kapłani Zgromadzenia Misji polecamy ich Waszym modlitwom.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu do puszek na rzecz żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 2380 zł.

5. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni przez cały październik od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej o godz. 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich i dla osób dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny różaniec po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
W najbliższą środę ze względu na uroczystości poświęcone bł. Jerzemu Popiełuszce wyjątkowo nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych odbędzie się o godzinie 16.30 łącznie z dziećmi.

6. W zakrystii u siostry można już składać WYPOMINKI listopadowe i roczne.

7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny.

8. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; we wtorek – wspomnienie . bł. Jakuba Strzemię, bpa; w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

9. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić jubileusz dziesięciolecia Grupy Apostolatu Maryjnego w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy parafian do w tym dniu na uroczystą dziękczynną Mszę św. o godz. 10.00, której przewodniczył będzie Krajowy Dyr. Apostolatu Maryjnego ks. Jacek Wachowiak CM. Przygotowania do tego jubileuszu rozpoczniemy od środy na wieczornych Mszach św. Natomiast najbliższa niedziela w naszym Sanktuarium będzie tzw. Niedzielą Maryjną.

10. Przypominamy, że w najbliższą noc z soboty 25 października na niedzielę 26 października przechodzimy na czas zimowy, o godz. 3.00 przestawiamy zegarki na godz. 2.00, czyli śpimy godzinę dłużej.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz