OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV niedziela zwykła 14 września 2014 r.

 1. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00. Od jutra w naszym Domu Misyjnym swoje rekolekcję będą przeżywać kapłani Zgromadzenia Misji. Polecamy ich modlitwom wszystkich parafian.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Laboure; w piątek – św. Józefa.
 3. W kalendarzu liturgicznym: dziś przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  W poniedziałek wspomnienie NMP Bolesnej; we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa; w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona dzieci i młodzieży a także naszej Ojczyzny. Św. Stanisław jest też patronem naszej siostry Stanisławy. W Jej intencji będziemy się modlić za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. W sobotę wspomnienie świętych pierwszych męczenników koreańskich, św. Andrzeja kapłana, św. Pawła i Towarzyszy.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci i młodzież na uroczystą Mszę św. ku czci św. Stanisława Kostki na godz. 18.30.
 5. Spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  Pierwszy rok w czwartek o godz. 17.30; drugi rok we wtorek po Mszy św. wieczornej; trzeci rok w środę po nowennie do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i Mszy św.
 6. Jan zaprasza na spotkanie rodziców uczniów z klas I gimnazjum w środę po nowennie do auli dolnego kościoła. Spotkanie dotyczy przygotowania dzieci do sakramentu bierzmowania.
 7. Kustosz bazyliki mniejszej w Limanowej serdecznie zaprasza na odpust ku czci NMP Bolesnej który będzie trwał przez najbliższy tydzień. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.
 8. W niedzielę 28 września 2014r. organizowana jest tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium MB w Lewoczy. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w kancelarii parafii pw. Świętej Rodziny.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w tygodnikach NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, wiele artykułów dotyczących znaku Krzyża, a ponadto w GOŚCIU NIEDZIELNYM druga z trzech płyt z nagranym dzienniczkiem św. siostry Faustyny Kowalskiej.
 10. Dziś czas swojej praktyki duszpasterskiej kończy kl. Grzegorz. Dziękujemy za Jego obecność i pracę dla naszej Wspólnoty i życzymy, by Niepokalana wyprosiła Mu wiele łask Bożych na czas dalszej formacji seminaryjnej.
 11. W minionym tygodniu odeszli z tego świata po wieczną nagrodę śp. Stanisław Stachoń – Groblowy i śp. Ryszard Król. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Jerzy Grzyb CM – proboszcz