OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII niedziela zwykła 7 września 2014 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Jak z każdej I niedzieli miesiąca przeznaczone są na szczególne potrzeby związane z utrzymaniem naszego kościoła.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00 oraz nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M. B. Różańcowej; w środę – św. Małgorzaty; w sobotę – św. Antoniego.
 4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Narodzenia NMP; we wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy; w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła.
  W następną niedzielę Uroczystość podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia ks. Proboszcz parafii św. Krzyża serdecznie zaprasza na pielgrzymkę na Giewont. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Świętego Krzyża przy Zamoyskiego o godz. 9.00.
 5. W środę po nowennie spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. Przygotowanie do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA rozpocznie się: dla roku pierwszego w czwartek o godz. 17.30. Spotkanie będzie prowadził ks. Jan. Natomiast drugi rok przygotowań spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. Prowadził je będzie ks. Jacek.
 7. Spotkania krucjaty Maryjnej odbywają się w każdą środę w salce nad zakrystią o godz. 17.30. Siostra Ewa zaprasza na spotkanie Rodziców dziewcząt, które są w krucjacie oraz rodziców tych dziewcząt, które chcą dołączyć do Krucjaty Maryjnej. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w piątek 12 września na godz. 17.45,w auli dolnego kościoła.
 8. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu do puszek, przeznaczone na wsparcie rodziny, która w pożarze straciła dom i dobytek. Pani Anna Bachleda, wraz z dziećmi, serdecznie dziękuje i informuje, że jutro o godz. 18.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich, którzy wsparli jej rodzinę w tym trudnym dla nich czasie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, można je nabyć przy wyjściu z kościoła.

Jerzy Grzyb CM

proboszcz