OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV niedziela zwykła 21 września 2014 r.

 1. Dziś o godz. 11.00 w sposób szczególny chcemy uczcić siostrę Stanisławę, która w minionym tygodniu przeżywała swoje imieniny.
  W dniu wczorajszym przyjął święcenia kapłańskie dk. Mikołaj Żebrowski CM, a dziś odprawi Mszę św. prymicyjną w parafii bł. Anieli Salawy w Krakowie. Naszym przedstawicielem na tych uroczystościach będzie ks. Jacek Hareńczyk CM. Polecamy Neoprezbitera wstawiennictwu Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik.
  Dziś nabożeństwo eucharystyczne w naszym Sanktuarium o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w środę – św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny.; w sobotę – św. Wincentego a Paulo.
 3. W kalendarzu liturgicznym: dziś przypada Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Również dziś obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. W sposób szczególny ogarniamy swoją modlitwą Radio ALEX, wszystkich którzy je tworzą. Radio dzięki, któremu tak wielu ludzi może każdej niedzieli i w uroczystości włączyć się w modlitwę wieczornej Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cudownego Medalika.
  W poniedziałek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; we wtorek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny; w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w sobotę Uroczystość św. Wincentego a Paulo, kapłana założyciela Zgromadzenia Misji i Sióstr Miłosierdzia, a także patron dzieł miłosierdzia i organizacji charytatywnych w Kościele.
 4. Najbliższa sobota to 27 dzień miesiąca, tego dnia serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową światła.
 5. W niedzielę 28 września 2014r. organizowana jest tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium MB w Lewoczy. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w kancelarii parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Krupówki.
 6. W minionym tygodniu odeszli z tego świata po wieczną nagrodę śp. Maria Pawlikowska z os. Walkosze i śp. Stanisław Macura z os. Piszczory. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Jerzy Grzyb CM – proboszcz