OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII niedziela zwykła 31 sierpnia 2014 r.

 1. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
  Od jutra Msze św. Wieczorne w tygodniu o godz.30.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Heleny; w środę – św. Barbary; w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspominamy – św. Bronisławę; w środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 4. W poniedziałek dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. Serdecznie zapraszamy w sobotę 8 września na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji tych górali, którzy utworzyli przepiękną Banderię w czasie lipcowego odpustu w 100 lecie naszej parafii.
 7. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 8. Spotkanie uczniów którzy rozpoczną trzeci rok przygotowań do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA odbędzie się w środę o godz. 18.30 Mszą św. z Nowenną do MB, a po niej spotkanie.
 9. Rozpoczęły się konsultacje społeczne do II edycji Budżetu Obywatelskiego. Zainteresowani mogą wziąć ulotkę znajdującą się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do tygodnikach GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA bardzo dużo artykułów dotyczących spraw aktualnie ważnych. Między innym czy możliwa jest wojna sprawiedliwa. Jest również miesięcznik MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim wiadomości na temat tego co robić by jak najwięcej zapamiętać.
 11. Na początku sierpnia słyszeliśmy o pożarze na ul. Kotelnica na zboczu Gubałówki. W pożarze i późniejszych burzach, czteroosobowa rodzina – matka(wdowa) i trójka dzieci w tym jeden poważnie chory syn – stracili wszystko. Dziś w naszej parafii będzie możliwość wsparcia rodziny pani Anny Bachledy przez złożenie ofiary do puszek po każdej Mszy św. Za każdy dar w imieniu poszkodowanych składamy serdecznie Bóg zapłać.
 12. Jan – w związku ze śmiercią i pogrzebem Mamy – dziękuje wszystkim za pamięć i modlitwę. Dziękuje obecnym na pogrzebie – ks. Proboszczowi, Siostrom Służebniczkom, Muzyce, Pocztowi Sztandarowemu OSP Olcza, Parafianom i przyjaciołom. Za wyrazy współczucia – telefony, SMS-y, pocztę internetową – Bóg zapłać.

 

 

 1. Jerzy Grzyb CM

proboszcz