Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. We – wtorek wspomnienie bł. Bogumiła, bp.; w środę – św. Barnaby, apostoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – św. Antoniego z Padwy, w sobotę – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
  Za tydzień w niedzielę UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY.
 2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Małgorzaty; w czwartek – św. Joanny; w piątek – św. Antoniego;
  w sobotę –  bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie przed poranną mszą i po wieczornej eucharystii, a w niedzielę o godz. 18.00.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.30.
 5. W czwartek 12 czerwca br. O godz. 17.00 rozpocznie się egzamin dla gimnazjalistów na zakończenie I-go roku przygotowania do sakramentu bierzmowania. Każdy uczeń ma przynieść ze sobą zeszyt i index. Każdy przychodzi z mamą lub tatą.
 6. Za niecałe dwa tygodnie w czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie na os. Klusie. W zeszłym ze względu na deszcz uroczystości odbyły się w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy domach tych rodzin u których stały w zeszłym roku. Już dziś prosimy o przygotowanie domów i obejść szczególnie na to wielkie dla parafii wydarzenie. Szczegóły procesji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Za tydzień w piątek o godz. 16.00 rozpocznie się organizowany przez naszą parafię kurs na wychowawcę kolonijnego. Osoby chętne muszą spełnić dwa wymagania mieć skończone 18 lat i mieć wykształcenie średnie. Natomiast w sobotę o godz. 8.00 rozpocznie się kurs na Kierownika kolonii tu wymagane jest wykształcenie wyższe. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystej Radzie Miasta, która miała miejsce i dotyczyła 100 lecia naszej parafii, dziękuje za zbiórkę elektrosprzętu na rzecz katolickiej organizacji „Kościół w Potrzebie”, być może dzięki nam zostanie wykopana jedna, a może i więcej studni w Afryce, dziękuję także tym z którymi dane mi było pielgrzymować wczoraj do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Daliście kochani piękne świadectwo. Bóg zapłać.