11 Niedziela Zwykła – UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ codziennie rano przed poranną Mszą św. i po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła: we wtorek –  wspomnienie św. Brata Alberta; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO); w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagii, zakonnika.
 3. W czwartek, 19 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godzinie 8.00 Mszę świętą (bez kazania) odprawi i oraz po procesji wygłosi homilę ks. Jacek Hareńczyk CM, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich, na początku tych uroczystości złożymy mu życzenia. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła na osiedle Klusie.  Msza św. wieczorna  o godz. 18.30. W tym roku ołtarze usytuowane będą:

       I – przed domem Państwa Wójciak na os. Janosówka

       II – przed domem Państwa Kukuc na os. Mrowce

       III – przed domem Państwa Cudzich na os. Klusie

       IV – w kościele. Bezpośrednio po procesji Msza święta.

  Bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przystrojenie domów na trasie procesji. Do udziału i uświetnienia Procesji prosimy poczty sztandarowe  Szkół, Straży i Związku Podhalan.

  Ojców dzieci które w tym roku miały rocznicę pierwszej komunii prosimy o poniesienie w czasie procesji Figury Matki Bożej Cudownego Medalika.

  W sposób szczególny zapraszamy do udziału w procesji, a także w oktawie Bożego Ciała: dzieci sypiące kwiaty, i rocznicowe, Róże Żywego Różańca, młodzież bierzmowaną w tym roku i muzykę. Wyrazem naszej czci do Najświętszego Sakramentu niech staną się też piękne stroje góralskie.

  Zelatorzy Róż męskich i zelatorki Róż św. Jadwigi Królowej, św. Anny, św. Jana Chrzciciela, św. Moniki, św. Małgorzaty i św. Katarzyny Laboure, proszeni są o uzgodnienie szczegółów związanych z procesją z siostrą Jolentą.

  Próba sypania kwiatów w poniedziałek i we wtorek, o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki z przedszkola, zerówki, klas pierwszych i drugich, a także chłopców w tym wieku do dzwonków.

  W oktawie Bożego Ciała, procesje wokół kościoła odbywać się będą po Mszy św. wieczornej, a w niedzielą po sumie o godz. 11.00.

  Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Uroczystością w środę od godz. 17.00.

 4. Próby przed Uroczystością Bożego Ciała dla ministrantów i lektorów we wtorek i środę o godz. 15.00.
 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę św. – Katarzyny Laboure, w piątek – św. Józefa.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu misyjnym.
 7. Ojców młodzieży bierzmowanej w tym roku zapraszam na krótkie spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej, spotkanie związane z oktawą Bożego Ciała. Bardzo proszę o obecność.
 8. Zapraszamy młodzież na spotkanie pt. „Jezus na Lodowisku”, to  wspólne świętowanie, modlitwę i danie świadectwa swojej wiary w Jezusa Chrystusa, przeplatane koncertami odbędzie się w 28 czerwca (sobota) w Nowym Targu na lodowisku. Szczególnie zachęcam młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania jest to okazja do poznania potęgi wiary młodych ludzi (szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła) Serdecznie zapraszam. Zapisy w zakrystii lub u kleryka  Grzegorza.
 9. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy młodzież klas starszych szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz szkół ponadgimnazjalnych na wakacyjne wędrówki po Tatrach i innych pasmach górskich. Zapisy i inne informacje w tym tygodniu u ks. Proboszcza.
 10. Budowa kaplic Różańcowych powoli dobiega końca, kilka kaplic czeka na swojego fundatora. Ja już dziś pragnę podziękować za patronat nad poszczególnymi kaplicami tym którzy dołączyli do dotychczasowych fundatorów już wymienionych na tablicach w dolnym kościele: dziękujemy Państwu Chyc – Magdzin, Państwu Domogała, Rodzeństwu Gawlak – Socka, Rodzinie Jurgowskich, Rodzinom Pyplok, Państwu Rybka Zabawskim oraz Mieszkańcom osiedla Mrowce.
 11. Informacja od ks. Dziekana: w związku z licznymi zapytaniami i brakiem wolnych miejsc ziemnych na cmentarzu przy ul.  Nowotarskiej, Zarząd Cmentarza uprzejmie informuje, iż rozpoczyna budowę Kolumbarium na urny. W tym roku chcemy wybudować pierwszą część na 180 nisz. Szczegółowe informacje można  uzyskać w kancelarii na cmentarzu w godz. 9.00 – 11.45. Oferta skierowana jest tylko do mieszkańców Dekanatu Zakopane.
 12. Instytut świecki Wynagrodzicielki Serca Jezusa i Maryi zaprasza na spotkanie na temat:
  ROZEZNANIE POWOŁANIA DO ŻYCIA KONSEKROWANEGO W ŚWIECIE. Dokładne informacje znajdują się w gablocie z ogłoszeniami. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca.
 13. W minionym tygodniu zmarła śp. Bronisława Gut – Misiaga. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…