Ogłoszenia Duszpasterskie 7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także pierwsza niedziela miesiąca. Dodatkowa msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Rozpoczął się miesiąc czerwiec w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.

  2. W liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – wspomnienie św. Bonifacego bpa i męczennika; w następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy i św. Heleny; we wtorek – św. Barbary; w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego; w sobotę – MB Różańcowej.

  4. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.30.

  5. W tym tygodniu w naszej parafii odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopanego poświęcona obchodom 100 lecia powstania Parafii na Olczy. Uroczystości rozpoczną się w piątek 6 czerwca 2014 roku o godz. 11.00 Mszą świętą. Sesja rozpocznie się po Mszy świętej, o godz. 12.00, w sali widowiskowej w dolnym poziomie kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  6. Również w piątek 6 czerwca w godzinach od 14.00 do 16.00 na placu parkingowym przed naszym kościołem odbędzie się zapowiadana już zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Bardzo prosimy, by nie przynosić tych rzeczy wcześniej niż o godz. 14.00 i później niż o godz. 16.00, gdyż o tej godzinie przyniesiony sprzęt zostanie zabrany. Akcji patronuje Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

  7. W najbliższą sobotę już po raz XVII wyruszy piesza pielgrzymka z Krzeptówek do Ludźmierza. początek przy sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 7.00. Spotkajmy się również jako parafia na tej formie modlitwy.

  8. Główne uroczystości 100 lecia erygowania naszej Parafii na Olczy, które rozpoczęliśmy 27 kwietnia – odbędą się 20 lipca 2014r. na które został zaproszony ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Ze względu na liczne obowiązki ks. Kardynał wyznaczył datę 8 czerwca br. jako wspólne dziękczynienie za dar Parafii na Olczy. Będąc dwa dni temu na spotkaniu z ks. Kardynałem otrzymałem informację, że również i w tym dniu nie będzie mógł być u nas na Olczy.
    W związku z powyższym nie będzie zapowiadanej uroczystości w niedzielę za tydzień. Natomiast wszystkich parafian i naszych przyjaciół zapraszam na dziękczynienie za 100 lat naszej parafii 20 lipca 2014 r. w dzień Odpustu Parafialnego.