Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00.
  W naszym sanktuarium przez cały maj w powszednie dni tygodnia modlimy się również litanią loretańską 15 minut przed poranną Mszą św.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać (przeżywały) rocznicę tego wydarzenia. Te dzieci i ich rodziny polecamy Waszym modlitwom.
 3. We wtorek w 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00. W tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 19.30.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00, a po niej spotkanie  grupy Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby czynnie włączyć się w dzieło, o które prosiła Najświętsza Maryja Panna.

  Również w środę tj. 28 maja na Mszy św. o godz. 19.00 w sanktuarium na Krzeptówkach gościć będzie p. Floribeth Mora Diaz wraz z najbliższą Rodziną. Jej cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II zostało wykorzystane w Jego procesie kanonizacyjnym. Jej pragnieniem było odwiedzenie w Polsce miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II oraz dawanie świadectwa o miłosierdziu, którego doświadczyła od Boga. Do tej pory spotkała się  z ludźmi w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach, Częstochowie i w Lublinie na KUL. Ufam, że Jej poruszające świadectwo – jak twierdzą Ojcowie Werbiści – organizatorzy Jej pobytu w Polsce – złożone po Mszy św. wieczornej umocni także naszą wiarę i wzmoże kult św. Jana Pawła II. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie – jedynym na Skalnym Podhalu.

 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki; w piątek – św. Andrzeja.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek -św. Flipa Nereusza kapłana;
  w czwartek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę – święto Nawiedzenia NMP.
  Od poniedziałku do środy w kościele przeżywamy tzw. „dni krzyżowe” czyli dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 9. 6 czerwca czyli za dwa tygodnie w piątek odbędzie się zbiórka elektrozłomu dokładne informacje co do miejsca i czasu zostaną podane później. Zbiórka jest organizowana przez katolicką organizację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy na ten temat ulotkę.
 10. Zachęcamy do oglądnięcia wystawy w dolnym kościele, która ukazuje wizualizację budowanych kaplic różańcowych. Jeśli ktoś zechciałby ufundować którąś ze stacji prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.
 11. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb ks. Tadeusz Juchasa proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w tej szczególnej modlitwie.
 12. Już za dwa tygodnie w niedzielę 8 czerwca o godz. 18.30 będziemy świętować 100 lecie naszej parafii wraz z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie parafian proszę byście tak poukładali swoje zajęcia, by nikogo nie brakło w tej tak ważnej dla naszej parafii chwili.