Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. W naszym sanktuarium przez cały maj w powszednie dni 15 minutprzed poranną Mszą św. modlimy się litanią loretańską  .
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik
  o godz. 18.00. Zadbajmy o przystrojenie kapliczek i krzyży na osiedlach naszej parafii, sprawdźmy czy deszcze z ostatnich dni ich nie uszkodziły.
 3. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia. Spotkanie dla tych dzieci we wtorek, środę oraz czwartek o godzinie16.30. W czwartek na spotkanie proszeni są również rodzice.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Katarzyny Labouré i św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
 5. W czwartek w kościele wspomnienie popularnej w ostatnich czasach w Polsce św. Rity z Cascia, zakonnicy. Św. Rita uważana za orędowniczkę w sprawach rozpaczliwych podobnie jak św. Juda Tadeusz.
 6. Spotkanie z ministrantami i lektorami, których nie było w dniu wczorajszym odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15.15
 7. Pani dyr Szkoły Podstawowej na Olczy zaprasza na konsultacje społeczne pt. „Twoje idee w życiu miasta” w budynku SP4 dnia 21.05.2014 o godzinie 18.00.
 8. Zachęcamy do oglądnięcia wystawy w dolnym kościele, która ukazuje wizualizację budowanych kaplic różańcowych. Jeśli chciałby ktoś ufundować którąś ze stacji prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. W dniu wczorajszym zmarł ks. Tadeusz Juchas proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Pogrzeb odbędzie się 24 maja o godz. 11.00. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

DAMY RADĘ OPIEKOWAĆ SIĘ PRZEWLEKLE CHORYMI W DOMU

Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie zaprasza osoby opiekujące się przewlekle chorymi  w domu na kurs na którym postaramy się podzielić naszą wiedzą i umiejętnościami z zakresu opieki, pielęgnacji,żywienia i leczenia tych chorych i osób starszych.

Informujemy, że organizowane będą w związku z tym szkolenia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia w Zakopanem przy ulicy Jana Pawła II 4 – Dom parafialny przy Kościele Świętej Rodziny (w podziemiu) w każdy czwartek o godz.16.00.

Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dnia   22. 05. 2014 r. o godzinie 16.