Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś w pierwszą niedzielę miesiąca na tace, które przeznaczone są na dodatkowe potrzeby naszej świątyni i parafii.
Dziś o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. na cmentarzu.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. Dziękujemy, za przystrojenie kapliczek i krzyży przydrożnych.
2. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; we wtorek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika – w tym dniu pamiętajmy w modlitwach szczególnie o naszym metropolicie ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu.
3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w środę – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Małgorzaty.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00.
5. Spotkanie klasy I gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji ks. Macieja z okazji Jego imienin.
7. Jeszcze dziś są w zakrystii zbierane są zapisy na medal Jubileuszowy wydany w Mennicy Państwowej na 100 lecie naszej parafii.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można zakupić tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, a w nich wiele artykułów, które pomogą nam lepiej przeżywać po chrześcijańsku i zrozumieć dzisiejsze czasy.
9. Ks. Kardynał Metropolita Krakowski zaprasza na uroczystości ku czci św. Stanisława bpa i męczennika. Procesja rozpocznie się o godz. 8.30 na Wawelu, następnie Msza św. w kościele na Skałce o godz. 10.00.
Ogłoszenie Społeczne: Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na konsultacje społeczne na temat „Budżet Obywatelski – zdecyduj na co miasto wyda 1 milion złotych”. Spotkanie odbędzie się 5 maja – w poniedziałek – o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy.