Ogłoszenia Duszpasterskie 2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć wypraszamy łaski dla świata całego. Dziś też cały Kościół raduje się z ogłoszenia świętym Jana Pawła II i Jana XXIII. Boża Opatrzność sprawiła, że dokładnie 100 lat temu – 27 kwietnia 1914 r. dekretem Książęco – Biskupiego Konsystorza Diecezji Krakowskiej została utworzona parafia w Olczy. Dziękujmy w naszych modlitwach za dar wspólnoty i prośmy o szczególne łaski dla rodzin naszej parafii. Dziś po wieczornej Mszy św. i procesji Różańcowej zostanie otwarta w dolnym kościele wystawa pt. Misterium Różańcowe świętego Jana Pawła II.
 2. W liturgii Kościoła: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika –  głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w czwartek – wspominamy św. Józefa Rzemieślnika; w piątek – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła; w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – msze św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę;
  w następną niedzielę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, w tym dniu w sposób szczególny dobremu Bogu polecamy naszych olczańskich Strażaków.
 3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; w środę – św. Andrzeja; w czwartek – św. Teresy i bł. Edmunda Bojanowskiego; w piątek – św. Heleny; w sobotę – św. Barbary.
 4. Od czwartku – zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. Zadbajmy o przystrojenie kapliczek i krzyży przydrożnych na osiedlach naszej parafii.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.30.
 6. Od kilku lat 2 maja świętujemy jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy wiernych by na ten dzień wywiesić na swoich domach flagi biało-czerwone.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca spowiedź święta dla gimnazjum w czwartek, a dla szkoły podstawowej w piątek od godz. 17.30. Do chorych z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 9.00. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00
 8. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 9. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy przygotowany przez nasze miasto okolicznościowy znaczek i program z Imprezami w Zakopanem towarzyszącymi Kanonizacji Ojca świętego Jana Pawła II.