WIELKANOC 2014

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie zawsze obecny pośród Was, niech darzy Was radością, w smutku pociesza, w zwątpieniach daje nadzieję, a w codziennych trudach umacnia! Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was i Waszych najbliższych! Szczęść Boże!

(W czasie rezurekcji: przekażcie również nasze życzenia chorym i starszym, a po Mszy świętej zabierzcie dla nich róże z grobu Pańskiego z zapewnieniem o naszej duchowej łączności z nimi.

Dzisiaj nie ma Mszy świętej o godzinie 9.00 i nabożeństwa o godz. 18.00)

  1. .Nie ma też dziś i jutro nabożeństwa eucharystycznego o godzinie 18.00.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 11.00 i 18.30). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W dniu jutrzejszym również nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.
  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Jana Chrzciciela, a w piątek – św. Anny.
  4. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
    Pragnę poinformować, że Wasze dary złożone przy okazji poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny trafiły do 16 rodzin. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi Wasze dobre serce.
  5. Na wtorek – 22 kwietnia – Dekanat zakopiański został zaproszony do Centrum Jana Pawła II na uroczystości kończącej się nowenny przed kanonizacją błogosławionego. Wyjazd z Zakopanego o godz. 14.00, Msza święta w Centrum o godz. 17.00 a po niej procesja różańcowa. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu prosimy o zapisanie się w zakrystii.
  6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej wiernych nie obowiązuje post.
  7. W sobotę wieczorną Mszą św. w naszym Sanktuarium, podczas której zaśpiewa chór Vincentinum z Bazyliki Bydgoskiej rozpoczniemy czuwanie przed kanonizacją. Po Mszy zostanie poświęcony krzyż, który następnie poniesiemy go na os. Gawlaki gdzie zostanie ustawiony w miejsce, krzyża postawionego tam osiem lat temu, a został uszkodzony przez warunki atmosferyczne. Po tym wydarzeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszła niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego.

Dla naszej Parafii to szczególny i niepowtarzalny dzień, ponieważ dokładnie
27 kwietnia 1914 roku Krakowski Arcyksiążęcy Konsystorz powołał do istnienia parafię pw. Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy.
Jednak ze względu na uroczystości kanonizacyjne w całym Kościele Jana Pawła II
i Jana XXIII, nasze uroczystości przesunęliśmy na 8 czerwca 2014 r., będzie im  przewodniczył były sekretarz świętego Jana Pawła II, a nasz ordynariusz ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Ze względu na transmisje uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie w następną niedzielę msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00) i dziękczynna Msza św. o godz. 18.30 podczas, której będziemy dziękować Bogu za 100 lat naszej parafii i ogłoszenie Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi. Po Mszy św. procesja światła – ponieważ to 27 dzień miesiąca – ,a po niej zostanie otwarta w dolnym Kościele wystawa ukazująca Misterium Różańcowe św. Jana Pawła II. Jeszcze raz przypominamy, że za tydzień w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.