Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 15.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 i 20.00. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
 2. Od minionego poniedziałku w naszej parafii rozpoczął półroczną praktykę kl. Grzegorz Duchnik z Limanowej. Serdecznie Go witamy.
 3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo;
  w piątek – św. Moniki.
 4. We wtorek 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu zachęcamy
  do uczestnictwa w Mszy św. i podjęciu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można otrzymać w zakrystii.
  Po wieczornej Mszy św.spotkanie z rodzicami młodzieży, która za dwa tygodnie
  w sobotę ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.
 5. W środę po wieczornej Eucharystii spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. W najbliższy czwartek 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godzinę 20.00. Niech udział w tym nabożeństwie będzie naszym dziękczynieniem za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Maryi.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 18.30 na plebani.
 8. Dziękujemy za kolejne zdjęcia i pamiątki. Zachęcamy, by sięgnąć do historii swoich rodzin spisać wspomnienia, odnaleźć zdjęcia i pamiątki a potem tym się podzielić. Niech te sprawy ubogacą publikacje i wystawę uroczystości stulecia naszej parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można już nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
  Caritas zachęca również do wzięcia udziału w Akcji „Rodzina rodzinie” – pomoc dla ubogich rodzin z Ukrainy. Dokładne informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

10. Bóg zapłać Róży św. Jadwigi królowej za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do najnowszych tygodników dołączona jest książka pt. PASJA wg bł. Katarzyny Emmerich.

12. Zapisy do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem Olcza na rok szkolny 2014/2015 już są otwarte i będą trwały do 11 kwietnia 2014r. W tym terminie należy pobrać z Przedszkola KARTĘ ZAPISU DZIECKA
i wypełnioną złożyć do dnia 11 kwietnia 1014 r. (Jest to termin ostateczny).

13. Przypominamy, że w tym tygodniu z soboty na niedzielę przestawiamy zegary na czas letni.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Gawlak – Socka z Frączkówki i śp. Józefa Stachoń – Wilk z os. Piszczory. Zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…