OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. By dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu dobrze jest korzystać z pomocy jakie daje nam na ten czas Kościół są nimi nabożeństwa:  Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, oraz Rekolekcje Wielkopostne.
  W naszym sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci,
  a o godz. 19.00 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy
  w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00
  i o godz. 18.00.
  Ze względu na zmianę czasu na letni od jutra w tygodniu msze św. wieczorne o godz. 18.30.
  1. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej rozpoczynamy w środę – 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Adam Sejbuk CM.

Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w przyszłą niedzielę (6 kwietnia) poprowadzi je ks. Stanisław Łomnicki SVD. Już dziś prośmy Boga o dobre i owocne przeżycie tych szczególnych dni.

 1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Andrzeja; we wtorek – św. Teresy; w środę – św. Heleny;
  w czwartek – św. Barbary.
 2. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.30.
 3. W najbliższa sobotę – 5 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. inf. Stanisław Olszówka. Do tego wydarzenia młodzież przygotowywała się trzy lata. W tym tygodniu bezpośrednim przygotowaniem dla nich do przyjęcia tego sakramentu będą dodatkowe spotkania modlitewne codziennie od środy o godz. 19.30.
  Bardzo prosimy, by na piątkowe spotkanie, kiedy zostaną wręczone kandydatom krzyże, przyszli również rodzice tych, którzy mają być bierzmowani oraz świadkowie.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek chorych odwiedzimy od godz. 9.00. W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Dzisiaj przy wyjściu do puszek będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.