OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Czas wielkiego Postu to szansa na większą refleksję nad swoim życiem i relacjami z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 15.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 i 20.00. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

 1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – bł. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré, w środę – św. Józefa.
 2. W środę – uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Jest to też dzień rocznicy święceń biskupich ks. kardynała Stanisława Dziwisza metropolity krakowskiego – polecamy go modlitwom wiernych. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.
 3. Dziękujemy za kolejne zdjęcia i pamiątki. Zachęcamy, by sięgnąć do historii swoich rodzin spisać wspomnienia, odnaleźć zdjęcia i pamiątki a potem tym się podzielić. Niech te sprawy ubogacą publikacje i wystawę uroczystości stulecia naszej parafii.
 4. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można już nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
 5. Zapisy na rok 2014/2015 do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem Olcza, są już otwarte i będą trwały do 11 kwietnia 2014r. W tym terminie należy pobrać z Przedszkola KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 11 kwietnia br. (jest to termin ostateczny).
 6. Jesteśmy w czasie rozliczeń podatkowych, pamiętajmy że możemy wesprzeć jednym procentem organizacje pożytku publicznego. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy, by wziąć ulotkę z danymi Zakopiańskiego Hospicjum.
 7. Prośba o pomoc w ratowaniu zdrowia i życia p. Tomasza Galwak – Kubik. Potrzebuje dawcy szpiku. Dla osób chętnych oraz zainteresowanych pomocą zostanie zorganizowana zbiórka na pobranie krwi. Osoby które chciały, by pomóc proszone są o kontakt z p. Marią Mąką lub pod nr. tel. 604 403 776.
 8. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Olcza zaprasza wszystkich zainteresowanych na Wlane Zebranie dziś do Remizy na godz. 14.00.
  Na początku tego spotkania 11 młodych ludzi zostanie przez ślubowanie włączonych do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy naszej OSP.
 9. Apel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem o niewypalanie traw. (osobna karta).
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Walkosz – Wiater z Frączkówki. Zmarłego polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…