OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 15.30, a o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św.
  o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.W Polsce za  udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
 2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Małgorzaty; we czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
 3. W następna niedzielę 16 marca br. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Olcza zaprasza wszystkich zainteresowanych na Wlane Zebranie do Remizy na godz. 14.00.
 4. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można już nabyć cukrowe baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.
 5. Dziękujemy za kolejne zdjęcia i pamiątki. Zachęcamy, by sięgnąć do historii swoich rodzin spisać wspomnienia, odnaleźć zdjęcia i pamiątki a potem tym się podzielić. Niech te sprawy ubogacą publikacje i wystawę uroczystości stulecia naszej parafii.
 6. W poniedziałek – 10 marca, Radio ALEX obchodzi swoją 24 rocznicę powstania. Zapraszamy słuchaczy i sympatyków do wspólnej modlitwy w intencji Radia na Mszy św. o godz. 17.00.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Skupień Kramarz z os. Stachonie oraz Jana Gut Czajka z Ustupu. Zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…