Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  O godz. 12.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinie łaski dla całego świata – jak Maryja nazwała ten czas 8 grudnia, między godz. 12.00 a 13.00.
  Dzisiejszym dniu pamiętajmy szczególnie o naszych Siostrach Służebniczkach dla których dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym Zgromadzenia.

 2. Msza święta Roratnia codziennie o godzinie 7.00 rano. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są też już świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas, a także kalendarze okolicznościowe na 100 lecie naszej parafii w 2014 r.

 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucji, dziewicy
  i męczennicy; w sobotę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Małgorzaty,
  w piątek – św. Antoniego.

 5. Tydzień temu siostra Służebniczka z Rabki rozprowadzała kartki świąteczne – Bożonarodzeniowe, wykonane w Kole Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z Bogatyni. Ofiary za te kartki wyniosły prawie 1000 zł. W imieniu potrzebujących rodzin do których trafi pomoc, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany to w zakrystii jest jeszcze kilka kart.