Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu GAUDETE

  1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu nazywana Gaudete od słów św. Pawła, które dziś usłyszeliśmy: „Radujcie się zawsze w Panu…Radujcie się!… Pan jest blisko!”. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godz. 18.00.
  2. Msza święta Roratnia codziennie o godzinie 7.00 rano.
  3. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są też już świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas, a także kalendarze okolicznościowe na 100 lecie naszej parafii w 2014 r.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i bł. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.
  5. Od dzisiaj do środy o godz. 20.00 w Radiu Alex serdecznie zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Troszcząc się o materialne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia nie zapomnijmy o sprawach ducha i wiary.
  6. W sobotę – 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, niepełnosprawnych i osoby w podeszłym wieku, by również oni mogli skorzystać sakramentu pokuty i z Komunii świętej przed świętami Bożego Narodzenia, adresy chorych prosimy składać w zakrystii.
  7. Zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni moment. Przygotujmy się do tego wydarzenia przez dobry rachunek sumienia i skorzystajmy z sakramentu pokuty w tym tygodniu.
  8. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II chcemy przekazać informację, że organizowane są trzydniowe wyjazdy na samą uroczystość religijną – pociągiem. Miejsca w wagonach z kuszetkami i sypialnych. Szczegóły informacji w zakrystii.