Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są już świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas.

 2. Msza święta Roratnia codziennie o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci na te msze przychodziły z lampionami oraz przygotowywały serca z dobrymi uczynkami.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. O powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w czwartek w czasie Mszy św. o godzinie 17.00. Spowiedź św. dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek od godziny 16.00, a w piątek również od godziny 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.
  W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.

 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana w środę – św. Barbarę i św. Jana Damasceńskiego; w piątek – św. Mikołaja, biskupa; w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w niedzielę – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina łaski dla całego świata, o której przypomina nam Maryja. W tym dniu w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ten dzień jest patronalnym świętem naszych Sióstr Służebniczek. .

 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy i św. Heleny, we wtorek – św. Barbary, w sobotę – M. B. Różańcowej.

 6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach organizacyjnych dotyczących przygotowań do 100 lecia naszej parafii. Szczególnie naszym parafialnym seniorom, którzy swoją obecnością uświetnili sobotnie spotkanie.
  Niech dobry Bóg wynagradza Wam za wasze zaangażowanie.

 7. Parafialny Regionalny Zespół Giewont pragnie podziękować wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się w organizację zabawy Andrzejkowej na Olczy. W sposób szczególny dziękujemy rodzicom, ofiarodawcom i dzieciom z zespołu.

 8. W dniu wczorajszym ministranci oraz lektorzy z naszej parafii zajęli pierwsze miejsca i tym samym przeszli do kolejnego etapu w Eliminacjach Dekanalnych Mistrzostw Polski Służby liturgicznej w piłce nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 9. Dzisiaj siostra Służebniczka z Rabki rozprowadza kartki świąteczne, wykonane w Kole Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z Bogatyni. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na opał na zimę dla ubogich rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Wiele z tych rodzin ucierpiało podczas powodzi i do dziś, boryka się z wieloma problemami.