OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczy:
  Dziś święto Narodzenia NMP; w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
  w czwartek wspomnieni Najświętszego Imienia Maryi; w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i doktora Kościoła; w sobotę święto podwyższenia Krzyża Świętego.

  Nabożeństwo Eucharystyczne o godzinie 18.00.

 1. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Małgorzaty; w piątek – św. Antoniego.

 1. W najbliższy poniedziałek, na godzinę 17.00, zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Szczególnie zwracamy się do chłopców z III klasy podstawówki, którzy w maju przystąpili do I komunii św.

 1. Próby zespołu Giewont rozpoczną się od 16 września czyli poniedziałku dla starszych członków zespołu o godzinie 19.15, a dla młodszych 18 września czyli w środę również o godzinie 19.15. Prosimy rodziców o obecność na pierwszych próbach.
  Nabór nowy członków zespołu rozpocznie się w ostatnich dniach miesiąca Październik.

 1. Ks. Maciej Golas pragnie podziękować wszystkim którzy brali udział i pomagali w organizacji koloni letniej dla dzieci i młodzieży z naszej parafii a także parafii Harenda. W sposób szczególny dziękujemy opiekunom wyjazdu siostrze Monice i Anecie, Pani Elżbiecie Dudzik oraz Panu Andrzejowi Macura. Dziękujemy także ks. Proboszczowi , Pani Joannie Staszak – naczelnikowi wydziału kultury i popularyzacji miasta Zakopane, Pani Joannie Posadzkiej-Gil – pełnomocnikowi Burmistrza Miasta Zakopane ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz wszystkim rodzicom, ofiarodawcom i samym uczestnikom koloni.

 2. 14 września wyruszy pielgrzymka na Giewont. Początek w sobotę Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz.9.00. Serdecznie zapraszamy.

 3. Informacja dotycząca cmentarza!
  Na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik, bardzo prosimy
  by sprzątając groby – wieńce, kwiaty, kwiaty z ziemią, trawę itp. wrzucać do kompostownika, natomiast wszelkie donice i znicze oraz sztuczne kwiaty do śmietnika.