OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu wczorajszym rozpoczął się 21 Międzynarodowy Tydzień Modlitw i Postu w intencji nawrócenia narodów, kultury życia i pokoju na całym świecie. Pragniemy jako parafia włączyć się w tą modlitewno – pokutną akcję. Dlatego zachęcamy, by od dziś do 29 września, czyli następnej niedzieli, każdego dnia podjąć w naszych rodzinach lub indywidualnie modlitwę i post w tych intencjach. (informacja o inicjatywie na osobnym ogłoszeniu).
  Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 w sposób szczególny będziemy polecać siostrę Stanisławę, która w minionym tygodniu miała swoje imieniny.
  Dziś ze względu na religijny charakter koncertu organowego w naszym Sanktuarium, który rozpocznie się o godz. 17.30 nie będzie nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. o. Pio z Piertrelciny, zakonnika; w środę – wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w piątek –
  św. Wincentego a Paulo, prezbitera założyciela Zgromadzenia Misji, którego kapłani są duszpasterzami w tym Sanktuarium; w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 3. Spotkanie Grupy Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.

 4. Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania: I rok przygotowań – czwartek godz. 17.30, II rok przygotowań – wtorek po wieczornej Mszy św.
  i III rok przygotowań w środę po wieczornej Mszy św. Wszystkie spotkania będą się odbywać w salce dolnego kościoła.

 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; we środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.

 6. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła 27 września w najbliższy piątek na godz. 20.00.

 7. W piątek 27 września odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej dla dzieci, które w maju przystąpiły do I komunii św. Zapisy rodziców i ich dzieci prosimy składać do środy włącznie w zakrystii Kościoła.
  Wyjazd w piątek o godzinie 7.45 z placu przy Sanktuarium.

 8. Próby zespołu Giewont, dla starszych członków Zespołu: poniedziałek godzina 19.15,
  a dla młodszych środa również o godzinie 19.15.