OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela w Polsce obchodzona jest jako dzień Środków Społecznego Przekazu.
  O potrzebne łaski dla tych dzięki którym otrzymujemy codziennie informacje, będziemy się modlić na dzisiejszym Nabożeństwie Eucharystycznym o godz. 18.00. W sposób szczególny polecać będziemy tych którzy „tworzą” Radio ALEX – na falach, którego co tydzień o godz. 18.30 emitowana jest Msza św. z naszego Sanktuarium.

 2. Od jutra w naszym Domu Misyjnym swoje coroczne rekolekcje rozpocznie grupa kapłanów Zgromadzenia Misji polecamy ich Waszej modlitwie.

 3. Kalendarz liturgiczny: W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży; w piątek – świętych męczenników wietnamskich; w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i bł. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.

 5. W środę na Mszy św. Wieczornej – o godz. 18.30 – uroczyste rozpoczęcie przygotowań
  do Sakramentu Bierzmowania dla klas I, II i III gimnazjum. Po mszy spotkanie – tu w kościele
  . (Obecność kandydatów i przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa).

 6. Św. Stanisław Kostka jest patronem siostry Stanisławy dlatego szczególnie w tym tygodniu pamiętajmy w modlitwie o siostrze, która każdego dnia w naszej świątyni upiększa nam liturgię
  przez śpiew i grę na organach. Na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się za naszą siostrę Stanisławę zapraszamy w następną niedzielę na godz. 11.00.

 7. Próby zespołu Giewont rozpoczną się od 16 września czyli poniedziałku: dla starszych członków zespołu o godzinie 19.15, a dla młodszych 18 września czyli w środę również o godzinie 19.15. Prosimy rodziców o obecność na pierwszych próbach. Nabór nowy członków zespołu rozpocznie się w ostatnich dniach miesiąca Października.

 8. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.

 9. Za tydzień w niedzielę serdecznie zapraszamy na recital organowy w naszej świątyni w wykonaniu pana Bartosza Patryka Rzyman o godz. 17.30. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu
  z Kościoła

 10. W minionym tygodniu odszedł z tego świata śp. Tadeusz Staszel – Łatas z os. Piszczory. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…