Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła – 7 października 2012 r.

1. Dziś dodatkowa msza św. o godz 16.00 na cmentarzu. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu: dla dzieci o godz. 16.30, a dla gimnazjum i dorosłych po Mszy św. wieczornej; natomiast w niedzielę wspólny o godz. 18.00.

2. 11 października papież Benedykt XVI uroczyście zainauguruje w Kościele Rok Wiary. W liście apostolskim Porta fidei zapowiadającym Rok Wiary ojciec św. napisał: „od początku mojej posługi następcy św. Piotra przypomniałem o potrzebie odnalezienia drogi wiary, aby ukazać coraz wyraźniej radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem”. Niech ten szczególny czas i w naszej parafii będzie zachętą do odnowienia wiary tak we własnym życiu jak i w naszych rodzinach.

3. Zapraszamy na Pielgrzymkę Podhala, Orawy i Spisza z Nowego Targu do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu w dniu 13 października. Pielgrzymka ta ma na celu „wielką modlitwę w obronie Krzyża, obecności ludzi wierzących w przestrzeni publicznej, ochrony symboli religijnych, oraz w obronie wolności słowa”. Dokładne informacje są na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: dziś wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, we wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej; w środę – św. Małgorzaty; w sobotę – św. Antoniego.

Zachęcamy wszystkich tworzących Róże Żywego Różańca, aby w październiku wygospodarować czas na codzienną wspólną modlitwę w kościele na nabożeństwach różańcowych. Niewątpliwie będzie to okazja odczuć moc wspólnie odmawianej modlitwy i obaczyć jak jest nas wielu tych, którzy w naszej parafii odmawiają codziennie tę modlitwę.

6. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc okazaną Rodzinie Gut – Misiaga z osiedla Janosówka (których dom uległ spaleniu). Ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę wyniosły 11.540 zł, zostaną w całości przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy domowych, gospodarczych i materiałów budowlanych.