Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła – 14 października 2012 r.

1. 11 października – w miniony czwartek – papież Benedykt XVI uroczyście rozpoczął w Kościele Rok Wiary. W nasze wspólnocie parafialnej uroczyście rozpoczniemy ten rok dziś Mszą św. o godz. 11.00. Podczas procesji wejścia zostanę wniesione Dokumenty Soboru Watykańskiego II, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz list apostolski Porta fidei zapowiadającym Rok Wiary. Dokumenty te przez cały rok będą położone na bocznych ołtarzach, by każdy mógł się z nich skorzystać podczas modlitwy w naszej świątyni.

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu: dla dzieci o godz. 16.30, a dla gimnazjum i dorosłych po Mszy św. wieczornej; natomiast w niedzielę wspólny różaniec o godz. 18.00.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła, we wtorek – świętą Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, prezbitera.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa. Zachęcamy wszystkich tworzących Róże Żywego Różańca, aby w październiku wygospodarować czas na codzienną wspólną modlitwę w kościele na nabożeństwach różańcowych.

5. W zakrystii siostra przyjmuje wypominki na miesiąc listopad i roczne.

6. Dziś XII Dzień Papieski – który przeżywamy pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Temu tematowi poświęcono wiele tekstów zamieszczonych w prasie katolickiej do której czytania zapraszamy. W parafiach i na ulicach całej Polski zbierane są do specjalnych puszek ofiary na żywy pomnik bł. Jana Pawła II – fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – która funduje stypendia naukowe dla zdolnej, a z ubogiej młodzieży.