Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła – 30 września 2012 r.

1. Dziś dodatkowa msza św. o godz 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców, a o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. Od poniedziałku wieczorne Msze św. tygodniu o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla gimnazjum w czwartek, a dla szkoły podstawowej w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę o godz. 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W następną niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.

3. Rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – św. Franciszka z Asyżu; w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Heleny; w środę – św. Barbary; w czwartek – bł. E. Bojanowskiego; w piątek – św. Stanisława Kostki.

6. Na „pielgrzymkę Wiary” do Wilna zaprasza parafia na Harendzie. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 12 do 16 października br. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

7. W tym tygodniu w naszej parafii będą przeżywać swoje coroczne rekolekcje kapłani ze Zgromadzenia Misji, pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

8. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc okazaną Rodzinie Gut – Misiaga z osiedla Janosówka (których dom uległ spaleniu), również za ofiary złożone dziś na tacę, które jak już zostało wspomniane w całości będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy domowych, gospodarczych i materiałów budowlanych.