Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła – 23 września 2012 r.

1. Nabożeństwo eucharystyczne w intencji młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu Bierzmowania, dziś o godzinie 18.00.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w czwartek– św. Wincentego a Paulo, prezbitera założyciela Zgromadzenia Misji, którego kapłani są duszpasterzami w tym Sanktuarium; w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w sobotę – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Spotkanie Grupy Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.

4. Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania: klasa I gimnazjum – poniedziałek, II gimnazjum – wtorek i III gimnazjum w czwartek . Wszystkie spotkania będą się odbywać po wieczornej Mszy św. w salce dolnego kościoła.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w ostatnią niedzielę września na godzinę 15.00.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Moniki.

7. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła 27 września w najbliższy czwartek na godz. 20.00.

8. Zapisy do Parafialnego Regionalnego zespołu GIEWONT trwają do końca września; próby – najmłodsi w poniedziałek 19.30; starsi w środę o godz. 19.30.

9. Na pielgrzymkę do Wilna zaprasza parafia na Harendzie. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 12 do 16 października br. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

10. W minionym tygodniu pożar zniszczył dużą część domu Państwa Gut – Misiaga z osiedla Janosówka. Dlatego też za tydzień w niedzielę ofiary złożone na tacę w całości będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy domowych, gospodarczych i materiałów budowlanych. Za wszelką pomoc już dziś dziękuję w imieniu poszkodowanych.