Ogłoszenia duszpasterskie XX niedziela zwykła – 19 sierpnia 2012 r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

we wtorek; wspomnienie św. Piusa X, papieża

w środę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

w piątek: Święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W środę, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 20.00 i Mszę Świętą wieczorną, podczas której, zgodnie z życzeniem papieża Piusa XII ponowimy akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi całego świata i naszej Ojczyzny.

4. Serdecznie zapraszamy na koncert Orkiestry Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej „Chorał” z Nowej Soli, który będzie miał miejsce za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Józefa, w piątek – św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Anny.

6. (Osobne ogłoszenie Starosty Tatrzańskiego o XIII Powiatowym Dniu Seniora)

7. Wolą przełożonych Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Szczepan Szpoton CM został zwolniony z funkcji katechety w naszej parafii i zostaje posłany na studia specjalistyczne do Rzymu. Dziękujmy Bogu za posługę ks. Szczepana wśród nas,

a szczególnie wśród dzieci i młodzieży – i prośmy wzywając wstawiennictwa Niepokalanej, o potrzebne łaski dla ks. Szczepana na czas studiów. Zdrowaś Maryjo…, O Maryjo bez grzechu poczęta…

Ks. Jerzy Grzyb CM

Proboszcz