Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedziela zwykła (12 sierpnia 2012 r.)

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek; wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i Męczennika

w środę: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze święte w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. Janusza Bolę – proboszcza z Pardałówki, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła już rozpoczętego na Pardałówce. Pamiętajmy, że w czasie budowy naszego kościoła parafianie z Antałówki i Pardałówki byli zaangażowani w dzieło tworzenia naszej świątyni i okażmy im za to naszą wdzięczność. W tym też dniu w sposób szczególny otoczymy naszą modlitwą na mszy św. o godz. 11.00 ks. Jacka Wachowiaka Dyrektora Apostolatu Maryjnego w Polsce.

w piątek: wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w czwartek – bł. Jana Pawła II,

w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

4. Pragniemy poinformować, że wolą przełożonych ks. Szczepan Szpoton CM został zwolniony z funkcji katechety w naszej parafii i zostaje posłany na studia specjalistyczne do Rzymu. Dlatego też w następną niedzielę 19 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za posługę ks. Szczepana wśród nas, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży – i prosić o potrzebne łaski na czas studiów.

 

Ks. Jerzy Grzyb CM

Proboszcz