Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wielkiego Postu – 18.04.2012

1. W przyszła niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży, które poprowadzi ks. Jerzy Grzyb CM.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 900, przed Mszą św. o godz. 10. 45 i o godz. 1800.

3. Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu przypada 14 rocznica święceń biskupich ks. Kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, którego polecamy modlitwom wiernych.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa, w sobotę – św. Jana Chrzciciela.

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzielą Palmową ogłaszamy ponownie dla wszystkich dzieci i młodzieży, konkurs na najpiękniejszą palmę. Oceniana będzie wielkość, estetyka wykonania i pomysłowość. Wykonane palmy z karteczką z imieniem, nazwiskiem i adresem można składać w zakrystii do środy 28 marca br. Nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze palmy. Wykonane i złożone do konkursu palmy chcemy rozprowadzić w Niedzielę Palmową wśród parafian i gości, a zebrane ofiary przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych w naszym mieście. Dlatego składający swoje palmy do konkursu wyrażają tym samym zgodę na ich rozprowadzenie. .

6. Serdecznie dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za złożoną ofiarę w kwocie 300 zł na pomnik ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

7. W przyszłą niedzielę 25 marca br. zmiana czasu z zimowego na letni. Będziemy spać o jedną godzinę krócej.