Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 11.03.2012

1.Dziś na Sumie o godz. 11.00 gościć będziemy w naszym Sanktuarium chór polonijny Cantu Cordis z Mińska na Białorusi. Po Mszy św. będzie koncert. Naszymi ofiarami i kupnem płyt Chóru będziemy mogli wesprzeć Rodaków zza wschodniej granicy.

2.Rozpoczynają się rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ks. Konrad Jarecki misjonarz z naszego Zgromadzenia. Wesprzyjmy nasze dzieci modlitwą Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ks. Jerzy a tematem rozważań będzie Miłosierdzie Boże.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 15.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00 i o godz. 20.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Klemensa Marię Hofbauera kapłana, w sobotę – św. Patryka biskupa.

5.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Joanny, we wtorek – św. Antoniego, w czwartek – św. Zofii, w piątek – bł. Jana Pawła II, w sobotę – św. Jadwigi Królowej.

6.W przyszłą Niedzielę po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z kościoła wolontariusze Stacji Opieki Caritas w Zakopanem prowadzić będą zbiórkę na kosztowny aparat do rehabilitacji dzieci i dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi. Wesprzyjmy ten szlachetny cel naszymi ofiarami.

7.Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę religijną przez czytanie tych wartościowych tygodników.

8.W piątek zmarł śp. Józef Ligas z Galicówki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (jutro) o godz. 14.00. Polećmy go miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…..