Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 05.02.2012

1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Dziś dodatkowa Msza św. o godz.15.00 dla dzieci komunijnych i ich rodziców, a nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

 

2. W pierwszym tygodniu ferii zimowych naszych dzieci, od 13 lutego, tak jak w latach ubiegłych Parafia wspólnie ze Szkoła Podstawową nr 4, organizuje półkolonie. Zapisy dzieci po Mszach św. w zakrystii.

3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: we wtorek MB Różańcowej, w środę św. Małgorzaty

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Scholastyki, dziewicy w sobotę NMP z Lourdes. W tym dniu będziemy obchodzić XIX Światowy Dzień Chorego.

 

5. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo apeluje o zmianę stanowiska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa, tym bardziej że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów Telewizji Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych.

Ufamy, że Telewizja Trwam – nadająca od ponad ośmiu lat i wykazująca stabilność finansową – zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce.

Podpisali Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Dzisiaj po Mszach św. – możemy, powinniśmy jako katolicy poprzeć ten apel. Listy są wyłożone w kościele.

 

6. W drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i parafianie olczańscy pragną oddać cześć wszystkim ofiarą tej tragedii, poprzez ufundowanie pomnika z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli w tym tragicznym wydarzeniu. Będzie to wyraz naszej czci i miłości względem tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę – Polskę.

W dniu 22 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00, ks. bp Damian Muskus dokona poświęcenia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Projekt przygotował i wykonuje w brązie Pan Karol Badyna, autor tabernakulum, krzyża procesyjnego, chrzcielnicy i lichtarzy ołtarzowych w naszym kościele.

Wesprzyjmy inicjatywę powstania pomnika darem modlitwy i ofiarnością.