Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela zwykła – 12.02.2012

1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

2. Od poniedziałku, tak jak w latach ubiegłych – Parafia wspólnie ze Szkoła Podstawową nr 4, organizuje półkolonie.

3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego, w środę – św. Zofii, czwartek – bł. Jana Pawła II, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

4.We wtorek przypada święto – Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W tym dniu o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża odprawiona zostanie Msza św. podczas które modlić się będziemy o uwolnienie i uzdrowienie.

5.W drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i parafianie olczańscy pragną oddać cześć wszystkim ofiarą tej tragedii, poprzez ufundowanie pomnika z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli w tym tragicznym wydarzeniu. Będzie to wyraz naszej czci i miłości względem tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę – Polskę.

W dniu 22 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00, ks. bp Damian Muskus dokona poświęcenia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Projekt przygotował i wykonuje w brązie Pan Karol Badyna, autor tabernakulum, krzyża procesyjnego, chrzcielnicy i lichtarzy ołtarzowych w naszym kościele. Wesprzyjmy inicjatywę powstania pomnika darem modlitwy i ofiarnością.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie i grobu św. Ojca Pio w San Giovanni Rotundo w dniach 03 do 11 marca br. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.